با حضور علامه سید جعفر مرتضی عاملی؛
کتاب «الصحیح من سیره النبی» مورد ارزیابی قرار گرفت
کتاب  الصحیح من سیره النبی الاعظم در نشستی با حضور چهره برجسته عرصه پژوهش  تاریخ اسلامی  علامه سید جعفر مرتضی عاملی نویسنده این کتاب در دانشگاه  ادیان و مذاهب نقد و ارزیابی شد.
علامه سید جعفر مرتضی عاملی که از  برجسته ترین چهره های عرصه تاریخ اسلام به ویژه تشیع به شمار می رود روز  چهارشنبه که روزی پرکار برای دانشگاه ادیان و مذاهب در حوزه بین الملل نیز  بود در این دانشگاه حضور یافت و در دیداری با حجت الاسلام و المسلمین نواب  رئیس این مرکز به بحث و گفتگو پرداخت.
پس از این دیدار علامه سید  جعفر مرتضی در نشستی با حضور اساتید، اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه  ادیان و مذاهب شرکت نمود و به سخنرانی درباره تاریخ اسلام به ویژه تشیع و  نیز اصول و مبانی پژوهش در عرصه تاریخ پرداخت.
اساتید و دانشجویان  حاضر در این جلسه نیز پرسش ها و ابهامات خود را در زمینه تاریخ اسلام،  تاریخ تشیع و دیگر حوزه های مربوطه به ویژه کتاب الصحیح مطرح کردند و پاسخ  خود را از زبان علامه شنیدند.  
گفتنی است کتاب الصحیح که تنها یکی  از آثار عدیده علامه سید جعفر مرتضی است مشتمل بر 35 جلد به زبان عربی است  که طی آن تمامی متون تاریخی مستشرقین و بزرگان اهل سنت مورد نقد و بررسی  قرار گرفته است.
دیگر کتاب مشهور این علامه لبنانی الصحیح من سیره  امیر المومنین (ع) است که 30 جلد بوده و حاوی تاریخ حوادث زندگی حضرت علی  از بدو ولادت تا دوران 25 ساله خلفا، خانه نشینی وی و سپس خلافت او تا  شهادت آن حضرت است.
این ها و چندین کتاب ارزشمند دیگر باعث شده که  علامه سید جعفر مرتضی عاملی به زعم اکثر صاحب نظران علوم اسلامی برجسته  ترین چهره در عرصه تاریخ اسلام در دنیای معاصر قلمداد شود.